Cariere

Businessman writing in the whiteboard his plan for a successful

Oferim oportunitati de cariera atat studentilor si absolventilor aflati la inceputul carierei, cat si persoanelor cu experienta in munca. Alăturându-vă echipelor nostre de profesionişti aveţi garanţia unei formări profesionale continue, atât prin intermediul formării la locul de muncă cât şi prin cursurile de pregătire.

Pentru toate domeniile noastre de activitate cautam oameni care isi doresc sa invete, sa se implice in diverse proiecte si sa progreseze continuu din punct de vedere profesional. De asemenea, ne asteptam ca viitorii nostri colegi sa dea dovada de orientare catre nevoile clientului si un bun spirit de echipa.

Atributii

  • Stabileste solutii si elaboreaza proiecte de instalatii electrice- curenti slabi (efractie, incendiu, CCTV, control acces, CATV, video/interfon, etc) pentru instalatii electrice la cladiri de birouri, cladiri rezidentiale si cladiri comerciale, industriale si se se asigură de conformitatea acestora cu procedurile în vigoare;
  • Consultare in faza de ofertare si proiectare a unui sistem;
  • Ofera suport tehnic pentru vanzari;
  • Supervizarea lucrarilor de punere in functiune, intretinere si service a sistemelor de securitate, electrice, Audio-Video, IT&C;
  • Realizeaza si Centralizeaza documentatia necesara avizarii/verificarii proiectelor sau, in cazul interventiilor, intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii pentru o cat mai buna gestionare si remediere a defectiunii;
  • Colaborare cu responsabilii de proiect;
  • Verifica impreuna cu responsabilii de proiect integrabilitatea in practica a proiectelor;
  • Deplasare la sediul clientului sau pe santier pentru urmarirea proiectului din punct de vedere tehnic sau pentru interventii;
  • Testare si verificare echipamente pentru instalare si vanzare;
  • Oferirea de training de utilizare a sistemelor.

Cerinte

  • Studii superioare cu profil tehnic (Instalatii, comunicatii, electronica, electrotehnica, automatica);
  • Experienta punere in functiune in domeniul sistemelor de securitate minim 2 ani: supraveghere video si monitorizare (CCTV), sisteme anti-efractie, paza perimetrala, control acces si pontaj, sisteme de detectie a incendiului, sisteme integrate de securitate;
  • Experienta in domeniul electric si/sau autorizatie ANRE;
  • Cunostinte temeinice de IT&C (retelistica, transfer date);
  • Cunostinte de programare sunt considerate un avantaj;
  • Diploma ARTS/ANRE/CISCO, Autorizatie ANRE: IIB (constituie avantaj);
  • Buna cunoastere a standardelor, normelor si legislatiei din domeniu;
  • Cunostinte desen tehnic, operare PC (Word, Excel,Autocad, Power Point);
  • Cunostinte lb.engleza – avansat;
  • Atentie la detalii, spirit de initiativa, creativitate si flexibilitate;
  • Disponibilitate la deplasari si program prelungit cand este nevoie;
  • Persoana organizata, capabila de a respecta termene limita capaciatate de analiza si sinteza;
  • Permis de conducere.

Beneficii

  • Specializare in tara si strainatate;
  • Pachet salarial atractiv, in functie de nivelul de implicare si rezultate;
  • Laptop, telefon si altele in functie de rezultate.

Aplica pentru acest job

Aplica pentru aceasta pozitie prin transmiterea CV-ului si scrisoarei de intentie (optional) la adresa de e-mail:

Responsabilitati:

  • Realizarea lucrarilor de punere in functiune, service si mentenanta pentru echipamentele si sistemele de tehnica de securitate, Audio-Video, IT&C si instalatii de curenti slabi pentru cladiri industriale, comerciale  si rezidentiale;
  • Inspectia starii generale a sistemelor instalate, a existentei tuturor accesoriilor necesare, precum si verificarea bunei functionari pe subansamble si global a instalatiilor de Securitate;
  • Deplasarea la sediul clientului, pentru interventii, in urma solicitarii acestora sau asigurarea asistentei tehnice telefonic;
  • Remedierea defectiunilor sistemelor instalate (daca este cazul), programarea sistemelor si verificarea functionarii acestora;
  • Intretinerea periodica dupa proceduri de mentenanta specifice fiecarei instalatii si fiecarui echipament;
  • Răspunde de calitatea lucrărilor executate si de termenele de interventie service, conform contractelor;
  • Asigurarea de training de utilizare a echipamentului;
  • Intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii pentru o cat mai buna gestionare si remediere a defectiunii;
  • Gestionarea interventiilor in functie de gradul de prioritate, stabilit de managerul direct, astfel incat sa se indeplineasca atributiile stabilite pentru ziua respectiva, alegandu-se traseul optim pentru indeplinirea lor.

 Cerinte:

  • Studii medii in domeniu tehnic;
  • Cunoasterea sistemelor de curenti slabi, echipamentelor utilizate in sistemele respective;
  • Minim 2 ani ca electronist;
  • Autorizatie ANRE (constituie avantaj);
  • Cunostinte de programare (constituie avantaj);
  • Cunoştinţe legate de folosirea accesoriilor muncii (unelte, instrumente, echipamente, aparate, utilaje etc.);
  • Ataşament, onestitate si loialitate faţă de firmă, spirit de ordine si disciplina, capacitate de comunicare;
  • Să dovedească promptitudine şi prudenţă în acţiune, tact, discreţie, seriozitate, inventivitate;
  • Deprinderea cu usurinta de cunostinte noi, preocupare pentru perfectionarea calificarii;
  • Disponibilitate la deplasari si program prelungit cand este nevoie, pentru activitate atat in interior cat si in exterior;

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv si legat de performanta;
  • Cursuri de specializare;

Responsabilități:

  • Prospectarea pietei in vederea identificarii potentialilor clientilor.
  • Prezentarea produselor companiei către clienții finali pentru dezvoltarea portofoliului.
  • Intelegerea cerințelor clienților și înlesnirea discuțiilor pentru găsirea celor mai bune soluții.
  • Negocierea contractelor si vanzarea solutiilor si produselor
  • Desfășurarea de prezentări tehnice și demonstrații despre capacitatea produselor și serviciilor companiei de a satisface nevoile potențialilor clienți.
  • Furnizarea de răspunsuri și soluții tehnice clienților sau potențialilor clienți.
  • Menținerea unui grad ridicat de satisfacție a clienților, ce va fi masurată periodic.
  • Consolidarea relatiilor cu clientii si solutionarea cererilor acestora.

Calificare

  • Cunoștințe despre instalatii electrice de curenti slabi.
  • Capacitate de gestionare judicioasă a timpului,
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel profesional, scris si vorbit.
  • Aptitudini comunicaționale.
  • Un nivel ridicat al inițiativei personale si profesionalism.
  • Experiența tehnică ca Inginer de vânzări si/sau Inginer de asistență tehnică ar fi un avantaj.

Pregatire

  • Studii tehnice, de preferinta in Electronica, Telecomunicatii&IT, Inginerie Electrica sau Instalatii
  • Masteratul va fi considerat un avantaj.

Beneficii Oferite

  • Training de specializare in tara si strainatate.
  • Pachet salarial atractiv si legat de performanta
  • Laptop, telefon si altele in functie de rezultate